Od snu ke skutečnosti

12. prosince 2013 v 19:04 | Vojtěch Kukla |  O autorovi
Odjakživa mě lákal svět fantazy. Vždycky jsem chtěl žít ve světě plném kouzel, pravdy meče a dobrodružství. A to se mi i splnilo. Pravda, jako malý jsem si to představoval jinak - chtěl jsem v takovém světě žít se vším všudy. Ve svých 18ti letech jsem ale našel jiný způsob, jak žít ve fantazy světě, a stal se ze mě spisovatel. V srpnu 2013 jsem vydal svou první knihu nesoucí název Thrin: Zákza Zaleronu. Chceš slyšet můj příběh? Tak se posaď a poslouchej...

Vždycky jsem říkal, že napíšu knížku. Jako dítě jsem rád četl a ještě raději tvořil vlastní příběhy. Rád jsem se vcítil do hrdiny smyšleného příběhu a s ním procházel jeho dobrodružstvím.
V patnácti jsem začal psát knihu, kterou jsem později dokončil a vydal. Jako obvykle jsem zkrátka začal psát. Děj jsem zpočátku vymýšlel během psaní a víc než knížka to byl záznam mé fantazie. Postupem času jsem si sám všímal, jak se kvalita textu mění - jak po slohové stránce, tak i smysluplnost obsahu. Ačkoli jsem obvykle hodně skeptický ke svým vlastním výtvorům, uvědomil jsem si, že bych vlastně mohl doopravdy splnit svůj dávný slib, že napíšu knížku. Postupem času jsem psaní začal brát vážně, plánoval děj dopředu a přepsal celý ten nudný a nic neříkající začátek.
Kromě psaní knížky jsem samozřejmě musel chodit do školy a měl jsem spoustu dalších zájmů, a tak jsem se časem rozhodl psaní na nějakou dobu odložit. Když jsem měl příležitost žít skutečný život mezi přáteli, neváhal jsem svou tvorbu pověsit na hřebík. Sice jsem se snažil alespoň občas něco napsat, ale zanedlouho jsem si uvědomil, že jsem už půl roku na svou milovanou knížku ani nesáhl. Ale nevadilo mi to, dokud mne život bavil.
Jak to tak bývá, někdy je život krásný, zato jindy pro nás má nemilá překvapení. Naprostou většinu textu jsem napsal, když jsem byl na dně. Skutečný svět byl až moc krutý, tak jsem se raději ponořil do svého vlastního světa a ten skutečný jsem se snažil nevnímat. V mém životě se cosi změnilo a tak jsem měl víc času na psaní. Ponořil jsem se do svých představ a po několika měsících každovečerní práce jsem byl u konce.
Děj byl dokončen, ale celé dílo čekaly necelé dva roky opravování. Přišel čas poohlédnout se po někom, kdo mi pomůže s gramatickou a slohovou stránkou knížky. Nebylo jednoduché někoho sehnat a já jsem se o to vlastně ani tolik nesnažil. Můj život nabral nový spád a já jsem se už nechtěl schovávat ve smyšleném světě. Čas běžel a já jsem si pořád říkal, že knížku dodělám později. Vždyť proč trávit čas nudným opravováním, když můžu žít život plný radosti?
Pak se ale něco změnilo. Život přestal být krásný a zklouznul zpátky do té fádní šedi. Nedlouho poté se mi dostala do rukou moje knížka po gramatické korektuře, a tak jsem znovu měl co dělat. To, k čemu jsem se dva roky nedostal, jsem dokončil během dvou týdnů vytrvalé práce. Dal jsem tak svému životu nový smysl a svůj slib jsem splnil. Můj dětský sen se stal skutečností.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 24. listopadu 2014 v 20:48 | Reagovat

A to je důkaz toho, že se sen může stát skutečností :) Je to úžasné, že jsi vydal vlastní knihu. Taky bych jednou chtěla, ale nevím, jestli budu mít dost píle a trpělivosti...

2 Vojtěch Kukla Vojtěch Kukla | 7. prosince 2014 v 13:20 | Reagovat

Díky :)
Je to o síle tvého rozhodnutí a vytrvalosti. Když budeš opravdu chtít, nepochybuji o tom, že se ti to podaří ;)

3 Aj Aj | 10. února 2015 v 11:37 | Reagovat

Ty jsi věřící?

4 Vojtěch Kukla Vojtěch Kukla | 12. února 2015 v 16:13 | Reagovat

Ano, jsem :)
Ta otázka je velmi stručná, takže nevím, co k tomu říct víc. Zda-li tě zajímá něco o mě, či se ptáš v kontextu s tvorbou. Pokud by tě ještě něco zajímalo, anebo mi chceš dát nějakou zpětnou vazbu, neváhej mě kontaktovat ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama