Četba na pokračování - část druhá

29. října 2014 v 18:00 | Vojtěch Kukla |  Thrin II
Dnes je tu slíbená druhá část. Četli jste pozorně první knihu Thrin: Zkáza Zaleronu? Pokud ano, možná si vzpomenete na jméno, které Atel vyřkl v osudnou chvíli.
Další část bude uveřejněna v pátek v 18:00 ;)


Odpoledne mě čekala návštěva lékaře. Už několik dní mi nebylo dobře a měl jsem zvýšenou teplotu. Říkal jsem, že to nic není a chtěl jsem to rozchodit, jako to dělám vždycky, ale nakonec jsem se nechal přesvědčit, abych aspoň zašel k doktorovi.
Na rohu ulice jsem zahnul vpravo a na konci dlouhého domu už jsem viděl hledanou ordinaci.
Čekárna byla kupodivu dost plná. Když jde o zdraví, nezbývá než zajít k lékaři. Nemůžeme si moc vybírat, a tak se tu sešlo několik dalších studentů, slušně oblečený muž, asi podnikatel, a dva důchodci. Přisedl jsem si k nim a z dlouhé chvíle jsem se rozhlížel po místnosti. Vedle mě si jeden stařík četl čerstvé noviny, pan podnikatel netrpělivě podupával a studenti se bavili a nadávali, že k doktorovi musí jít po škole a ne během vyučování, jako to přece dělá každý!
"Další!" zavolala sestra ze dveří, zatímco se z nich hrnula do čekárny boubelatá paní.
Hned nato se zvedl netrpělivý kravaťák a o chvíli později zmizel v ordinaci.
"...ten trol si tě všiml a ohání se po tobě svým kyjem," vyprávěl jeden z kluků sedících opodál.
"Rychle uskočím," zareagoval druhý, "a zaútočím svým mečem trolobijcem."
"Zasáhl jsi ho do ruky a on upustil kyj, je zmatený, můžeš útočit znovu," pokračoval první ve vyprávění příběhu.
"Na nic nečekám a tentokrát útočím na jeho hlavu," vrhal se ten druhý do boje.
"Tesně jsi ho minul. Trol se vzpamatoval a rozpřahuje se na tebe tou svojí velikou tlapou."
Zaposlouchal jsem se do jejich příběhu a znovu jsem si vzpomněl na své sny. Vždyť skutečný svět je tak tvrdý, nespravedlivý a nemilosrdný. Za dobré oplácí zlem, za obětavost odmítnutím. Proto jsem se tolik toužil vrátit do toho druhého světa. Vždyť to je svět, ve kterém vládne pravda meče, hrdost a čest je váženou ctností a samotná magie přírody udržuje starobylý řád.
Zatímco byli oba kluci v ordinaci, dál jsem přemýšlel nad tím kontrastem obou světů. A znovu a tentokrát hlouběji jsem se pozastavil nad smyslem toho druhého světa. Jak jsem se do něj dostal? Proč zrovna já? A jak vlastně funguje?
"Další!" vytrhla mě z přemýšlení sestra. Vstal jsem tedy a zamířil dovnitř.
Jakmile se za mnou zabouchly dveře, na něco jsem si vzpomněl. Ty noviny, které četl ten stařík vedle mě! Bylo tam jeho jméno, určitě to bylo ono! V místě přehybu jeho novin jsem viděl "At-re". Určitě noviny byly v tom místě přeložené a byl to "At'ire"! Ve chvíli, kdy jsem ho konečně našel, jsem byl zavřený v doktorově ordinaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama