Četba na pokračování - část čtvrtá

3. listopadu 2014 v 18:00 | Vojtěch Kukla |  Thrin II
Přichází šestá hodina večerní a s ní i pár nových odstavců. Přeji příjemné čtení a těším se zase ve středu ;)
Další díl četby na pokračování se tu ukáže ve středu v 18:00, jak začíná být zvykem :)Následující den jsem měl spoustu práce s dopisováním sešitů do školy a podobnými hloupostmi. Doktor mě nechal ještě den doma, ale pak už se flákat nemůžu. Tak mi nezbývalo než dohonit, co jsem ve škole zameškal. Věděl jsem, že když modrou knihu otevřu, už se k učení nevrátím, tak jsem ji nechal až na večer, když jsem měl všechno…aspoň většinu hotovou. Znovu jsem vyhrabal papíry, na které jsem si včera dělal poznámky, vytáhl jsem modrou knihu a cvaknutím jsem rozsvítil stolní lampičku, abych na to lépe viděl. Našel jsem tu zmínku o ohni a ohnivá kouzla jsem už také párkrát viděl. Můj mistr, Atel, v ten den, kdy se rozhodl mě vyzkoušet, na mě ohnivé kouzlo seslal. Tou dobou jsem nechápal, o co jde, a o nějaké magii jsem neměl ani tušení. Tenkrát jsem se poprvé setkal s Lykem. Tehdy…tehdy byl Atel ještě naživu! Při té myšlence jsem nenávistně sevřel ruku v pěst a silou udeřil do stolu. Ten chlápek z Rudého Roucha bude trpět! Až se vrátím, najdu si ho. A až ho najdu, bude se mi zodpovídat, bude pykat za to, co udělal!
Ale zpátky k práci. Nesmím na svého mistra pořád myslet. Odešel hrdinnou smrtí a hodně mě naučil. Slíbil jsem mu, že to všechno budu ctít ­- všechnu moudrost, kterou mi předával, jeho zkušenosti a rady. Musím pochopit podstatu kouzel, jen tak budu dost silný, abych ho jednou mohl pomstít. Musím na tu chvíli být připravený.
Venku už byla tma a hodinová ručička poskočila opět o kousek blíž k půlnoci. Je čas na šálek čaje, ten vždycky umí navodit klidnou a pohodovou atmosféru. Kromě toho mě udrží vzhůru.
Nechal jsem papíry na stole a vydal jsem se do kuchyně. Trocha medu, černý čaj a přiměřeně mléka. Je to zvláštní, ale právě tohle mě po večerech drží vzhůru. Kafe nepiju a samotný černý čaj není tak dobrý. Kdo ví, možná mě to drží vzhůru jen proto, že pořád něco piju a musím pak běhat na záchod.
S šálkem čaje se mi nad tím vším přemýšlelo lépe. Kde jsem to byl? Od mistra jsem dostal smaragdový prsten, který mi umožňuje magickou energii uvolnit. Zatím to vždy bylo v podobě větru, ale v téhle knize se píše, jak vykouzlit oheň. Důležité je si magickou sílu uvědomit a vnímat ji. To mě nikdy nenapadlo. Vždycky jsem se soustředil na výsledek, ale samotný průběh jsem neřešil. Majitel této knihy tady popisuje kouzla, o kterých se mi ani nezdálo. Je to neuvěřitelné. Jestli je to všechno pravda, mám teď v ruce velikou vzácnost.
Kouzla vznikají tak, že mág manipuluje s magickou energií. Nejdříve ji vypustí magickou branou a pak se zhmotní - jako například u mě v závan nětru. Ale tím její možnosti zdaleka nekončí! Tu energii je možné zhmotnit až později, anebo měnit její hustotu. Je to složité, ale opravdu zajímavé. Chvílemi jsem měl problém pochopit, co se v modré knize píše, ale četl jsem to znovu a znovu, dokud jsem alespoň část nepochopil.
Je to vzdáleně podobné fyzice. Magická energie nejsou žádné částice, i když kdo ví, ale jejím stlačením vzniká teplo. Takže když magickou branou uvolním dost energie, která by v podobě větru naplnila celou místnost, ale místo uvolnění ji stlačím do prostoru koule velikosti tenisáku, nahromaděním velkého množství energie vznikne dost tepla na zapálení ohně! Bylo to složité, ale myslím, že jsem to nakonec pochopil, ačkoli si ještě pár věcí neumím vysvětlit.
Už se nemůžu dočkat, až to všechno vyzkouším v praxi. Doufám, že se dnes vrátím do druhé reality, do svých snů, kde na mě čekají mí přátelé. Čeká tam na mě také můj milovaný Stín! Kolikrát jsem si na něj mezitím vzpomněl! A kolikrát mi chyběl jeho chlupatý čumák, který by do mě šťouchnul v těžkých chvílích. Jeho oči, ve kterých jsem vždycky našel pochopení, i jeho milý hlas.

Ten večer se mi neusínalo špatně. Myslel jsem na Stína, ale i na Raven, Morfina, Alerien a Parbata, který potřebuje naši pomoc. Je čas se vrátit, určitě na mě čekají!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama